فارس، (شرح آنلاین) - استاندار فارس گفت: فرماندار و بخشداری که شائبه حمایت از کاندیدایی را ایجاد کنند، عزل می‌شوند.

عنایت‌الله رحیمی در نخستین جلسه ستاد انتخابات استان فارس که به ریاست وی و در آستانه برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و همچنین انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری برگزار شد،  با تأکید بر اینکه همه اقدامات این ستاد باید بر اساس برنامه‌ریزی انجام شود، ایجاد بستر و فضای مناسب به‌منظور تقویت مشارکت مردمی در انتخابات را حائز اهمیت دانست و به نقش احزاب و تشکل‌های سیاسی در ایجاد این بسترها اشاره کرد.

وی ادامه داد: مجموعه سیاسی استان باید فضای مناسب را برای فعالیت قانونی این گروه‌ها و احزاب فراهم کنند.

نماینده عالی دولت در استان فارس با تأکید بر اینکه قانون مداری و رفتار بر مبنای مر قانون سرلوحه فعالیت ستاد انتخابات استان خواهد بود، از اعضا این ستاد خواست با تحلیل آنچه در دوره‌های پیشین انتخابات انجام شده است نقاط ضعف را شناسایی و در اسرع وقت برطرف کنند.

استاندار  فارس با اشاره به اهمیت آموزش دست‌اندرکاران برگزاری انتخابات ، عنوان کرد: پس از برگزاری دوره‌های آموزشی لازم باید سنجش مناسب و عملیاتی از این افراد به عمل آید.

رحیمی بر لزوم رعایت همه جوانب قانونی از سوی کارگزاران وزارت کشور تأکید کرد و افزود: درصورتی‌که هر یک از فرمانداران و بخشداران شائبه حمایت از کاندیدایی را ایجاد کرده و یا از قانون عبور کنند به‌طورقطع و در اسرع وقت عزل خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: استفاده از هرگونه امکانات دولتی در جهت تبلیغات انتخاباتی تخلف بوده و با خاطیان برخورد خواهد شد.

نماینده عالی دولت در استان فارس با تأکید بر اهمیت حفظ وحدت و همدلی جامعه و جلوگیری از ایجاد فضای ناامیدی و یاس، بیان کرد: بعضی افراد با استفاده از فضای انتخاباتی جامعه تلاش می‌کنند با تخریب و سیاه نمایی علیه دولت برای خود جایگاه و موقعیتی کسب کنند که این‌که موارد باید به‌دقت رصد و پاسخ‌های به‌موقع و مناسبی به این تخریب‌ها داده شود.

وی یادآور شد : با فرمانداران، بخشداران، معاونان و هر یک از مسئولان  سیاسی که در زمینه این پاسخگویی‌ها کوتاهی کنند نیز برخورد خواهد شد.

بررسی و رصد فضای انتخاباتی به‌منظور شناسایی آسیب‌ها و محسنات آن، رسد فعالیت‌های زودهنگام کاندیداهای احتمالی، توجه به تأمین نیروها و تجهیزات موردنیاز ، رصد فضای مجازی، توجه به تهدیدها  و بهره‌گیری از فرصت‌های آن، تفکیک قانون و در دسترس بودن  وظایف قانونی برای هر یک از دست‌اندرکاران برگزاری انتخابات و تعیین تکلیف استعفای کاندیداهایی که در بخش‌های دولتی مشغول به کار هستند از دیگر مواردی بود که استاندار فارس در نخستین جلسه ستاد انتخابات استان به آن‌ها پرداخت.

رحیمی همچنین در این جلسه احکام رئیس و مسئولان کمیته‌های ستاد انتخابات استان را ابلاغ کرد. بر اساس این احکام سید احمد احمدی زاده، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری فارس به‌عنوان رئیس ستاد انتخابات استان فارس، ابراهیم استوار میمندی، مدیرکل دفتر سیاسی و انتخابات استانداری فارس به‌عنوان دبیر ستاد انتخابات استان، عبدالرضا قاسم پور، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس به‌عنوان رئیس کمیته پشتیبانی و مالی ستاد انتخابات استان، نصرالله حقانی، مدیرکل حراست استانداری فارس به‌عنوان رئیس کمیته حراست و استعلامات ستاد انتخابات استان، دارا کیانی، مدیرکل دفتر بازرسی ، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری فارس به‌عنوان رئیس کمیته حقوقی ستاد انتخابات ، عباس باباخانی، مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری فارس به‌عنوان رئیس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات استان، اسماعیل امیری مدیرکل فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری، به‌عنوان رئیس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات استان و علیرضا انصاری مدیرکل ثبت‌احوال استان به‌عنوان عضو این ستاد معرفی و کمیته امنیت انتخابات نیز تشکیل شد.

 

منبع : فارس

الف – ب ۶۶ /