آریا، (شرح آنلاین) - هفته شانزدهم ليگ برتر فوتبال بانوان شامگاه جمعه برگزار شد و در يکي از ديدارها در ورزشگاه فولادشهر اصفهان، دوب آهن با 2 گل مغلوب تيم رده دومي شهرداري سيرجان شد. اتفاق ويژه اين بازي درگيري عجيبي بود که در نيمه دوم رخ داد.

هفته شانزدهم لیگ برتر فوتبال بانوان شامگاه جمعه برگزار شد و در یکی از دیدارها در ورزشگاه فولادشهر اصفهان، دوب آهن با ۲ گل مغلوب تیم رده دومی شهرداری سیرجان شد. اتفاق ویژه این بازی درگیری عجیبی بود که در نیمه دوم رخ داد.
به گزارش آریا، در اتفاقی عجیب و نادر، بازیکنان تیم‌های فوتبال ذوب آهن اصفهان و شهرداری سیرجان در دیدار شامگاه جمعه در هفته شانزدهم لیگ برتر فوتبال بانوان به جان هم افتادند. شدت این برخورد فیزیکی به حدی بود که یک بازیکن روانه بیمارستان شد. این بازی در حالی برگزار شد که هر دو تیم از جمله مدعیان برای رسیدن به جایگاه ابتدایی جدول رده بندی بودند و به همین دلیل کاملا واضح بود که هر دو تیم به دنبال کسب هر سه امتیاز بازی پا به این میدان گذاشتند. این بازی که از همان دقایق ابتدایی بسیار فیزیکی و خشن دنبال می شد تا پایان نیمه اول تنها یک گل داشت و آن هم توسط فاطمه سهرابی برای تیم شهرداری سیرجان به ثمر رسیده بود.
از بازی هفته شانزدهم لیگ برتر بانوان، شب گذشته تیم ذوب آهن اصفهان در خانه از تیم شهرداری سیرجان میزبانی کرد. دیداری که در نهایت با دو گل تیم مهمان یعنی شهرداری سیرجان به پایان رسید و البته با توجه به چیزی که گفته شد نتیجه این بازی سوژه ای عجیب نبود تا بتوان این بازی را در رده تاریخی ترین بازی های فوتبال بانوان دانست. سوژه اصلی بازی در زد و خورد در آن برای اولین بار چشم ما را به کتک کاری بانوان فوتبالیست نیز روشن کرد.
بازیکنان دو تیم در اواسط نیمه دوم به شدت با هم درگیر شدند و به زد و خورد پرداختند. این اتفاق زمانی رخ داد که سارا ظهرابی نیا بازیکن شماره ۱۰ شهرداری سیرجان که در زمان تعویض باید از زمین خارج می‌شد به کندی زمین را ترک کرد و زمینه ساز درگیری لفظی با بازیکنان ذوب آهن شد. با این حال نقطه آغاز درگیری زمانی بود که او فاطمه عادلی مدافع ذوب آهن را که کنار خط قرار داشت و در حال بازگشت به زمین بود مورد ضرب و شتم قرار داد و بر زمین انداخت. همین اتفاق سبب شد بازیکنان دو تیم وارد فاز جدیدی از درگیری شوند.
حتی مربیان و کادر فنی دو تیم نیز مجبور به مداخله در این درگیری شدند. یکی از بازیکنان حاضر در این درگیری که نام وی محفوظ است در گفتگو با طرفداری می‌گوید: یکی از مربیان ما برای جدا کردن بازیکنان وارد نقطه درگیری شد اما مربی تیم حریف او را با فحش رکیکی به پدرش درگذشته اش خطاب کرد و در نتیجه درگیری شعله ورتر شد.
ندا رضا پور بازیکن تیم شهرداری سیرجان یکی از رفتارهای عجیب در این بین را انجام داد. او از میان درگیری، رقیه شهبازی بازیکن تیم ذوب آهن را بیرون کشید و از مهلکه بیرون برد و ناگهان با مشت او را هدف قرار داد. وضعیت شهبازی به حدی نگران کننده بود که وی با آمبولانس به بیمارستان اعزام شد تا تحت مراقبت‌های پزشکی قرار گیرد.
سرنوشت نهایی این اتفاقات اخراج سارا ظهرابی نیا و رقیه شهبازی بازیکنان تیم شهرداری سیرجان از زمین مسابقه و ۹ نفره شدن این تیم بود. یک بازیکن ذوب آهن راهی بیمارستان و یک بازیکن دیگر ذوب آهن نیز در پی این درگیری‌ها، دچار تنگی نفس و ضعف جسمانی شد.
بیان محمودی، سرمربی تیم ذوب آهن اصفهان درباره اتفاقات به وجود آمده در این بازی گفت: امروز روز خوبی برای فوتبال بانوان نبود.متاسفانه امروز ما به حواشی و البته اشتباه فاحش کمک داور باختیم.ما یک گل عقب افتادیم و‌تیم حریف از همون نیمه اول شروع به وقت کشی کرد،طوری که داور پانزده دقیقه وقت اضافی گرفت.
او در این باره ادامه داد: بازیکنان حریف روی اعصاب بازیکنان من بودنو در نیمه دوم در گیریها شدت گرفت و به بازیکنان من حمله کردن و هنوزم یکی از بازیکنان من بخاطر ضربه ی که به سرش وارد شده هنوز هم در بیمارستان هست و در نهایت فقط دو نفر از باریکنان سیرجان اخراج شدن که قطعا باید حداقل چهار ‌نفر اخراج میشدن.و‌متاسفانه مربی تیم حریف با فحاشی به پدر گلر من او را مورد فحاشی قرار داد و از کلمات بسیار زشت استفاده کرد،ما نباید به هر قیمتی برنده بازی باشیم.بردین مبارکتون ولی فوتبال فراتر از این فحاشی ها و ضرب و شتم هاست.امیدوارم کمیته انضباطی فدارسیون این قضیه را به طور جدی دنبال کند.

 

 

منبع : آریا

الف – ب ۶۶ /