پخش زنده والیبال ایران بلغارستان

اطلاعات بیشتر
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
true
false
وزارت امور خارجه روسیه

وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه‌ای رسمی که در سایت این وزارتخانه منتشر شده، تأکید کرده است؛ اوضاع پیرامون برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) درباره حل‌وفصل مسائل مربوط به برنامه هسته‌ای ایران نیازمند تمرکز و هماهنگی تلاش‌های همه طرفین شرکت‌کننده در آن برای حفظ و پایداری این توافقنامه مهم بین‌المللی است، چرا که این توافقات برای صلح و ثبات جهانی و به‌منظور یکپارچگی رژیم عدم گسترش هسته‌ای بسیار اهمیت دارد.

در این بیانیه همچنین تأکید شده است: «اظهارات مقامات تهران درباره خودداری تدریجی از تعهدات ایران در قبال برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) نباید باعث تحریک شود، برای اینکه صحبت در واقع بر سر تعهدات داوطلبانه ایران است که در جریان مذاکرات هسته‌ای و برای رسیدن به توافق و به‌خاطر امضای توافقنامه به‌عهده گرفته است، این در حالیست که همه ما به‌خوبی می‌دانیم؛ طرفی که از مدت‌ها قبل و به‌طور جدی توافقات هسته‌ای را نقض کرده، ایران نیست».

در این بیانیه آمده است: «ما از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی انتظار داریم که اطلاعات دقیق و رسمی درباره افزایش سطح غنی‌سازی اورانیوم در ایران ارائه دهد. ما بر این عقیده هستیم که منبع اصلی دستیابی به اطلاعات قابل اطمینان تنها آژانس است. اکنون امکان بررسی دقیق وضعیت به‌وجودآمده پیرامون برجام در نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در تاریخ 10 جولای (19 تیرماه) به‌وجود آمده است، هرچند جالب توجه است که این نشست به‌درخواست آمریکا برگزار می‌شود، در حالی که این کشور یک سال قبل از تعهدات خویش در چارچوب برجام صرف‌نظر و قطعنامه شماره 2231 شورای امنیت را نقض کرده است، با وجود این، خواستار آن شده که ایران به اجرای تمامی تعهدات خویش در چارچوب این توافقنامه عمل کند».

وزارت خارجه روسیه یادآور شده است که تعهدات داوطلبانه ایران به‌طور کلی ارتباطی به مسئله عدم گسترش هسته‌ای و درخواست‌های مطرح‌شده از سوی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از تهران درباره تضمین همه‌جانبه و پروتکل الحاقی برجام ندارد.

در این بیانیه توضیح داده شده: «ایران به کلیه تعهدات حقوقینسبت به آژانس و در چارچوب پیمان مربوط به عدم گسترش سلاح‌های هسته‌ای به‌طور کامل عمل می‌کند. تأسیسات نطنز و دیگر عوامل برنامه هسته‌ای ایران تحت نظارت دقیق بازرسان آژانس قرار داشته است و طرف ایرانی همه تلاش خود را انجام داده تا به آژانس کمک کند و در این زمینه کاملاً شفاف عمل کرده است».

منبع : تسنیم

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد