شرح آنلاین - گروه استان‌ها ــ رئیس قوه قضائیه با اشاره به مشکلات صنایع گفت: در جلسات سران قوا این مشکلات را پیگیری می‌کنیم‌.

حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی دقایقی پیش با حضور در جمع کارگران و نمایندگان شرکت‌های صنعتی استان مرکزی، مشکلات و دیدگاه‌های نمایندگان این شرکت‌ها را شنید.

وی در این جلسه اظهار داشت: پرونده‌های مربوط به خصوصی‌سازی باید از سوی سازمان بازرسی، استانداری و بخش‌های دیگر به‌صورت جدی پیگیری شود و اگر در جایی تخلفی صورت گرفته است برخورد قانونی انجام شود.

وی با یادآوری وضعیت فعلی کارخانجات اراک و با اشاره به کارخانه واگن‌سازی پارس افزود: وقتی ما یک کارخانه واگن‌سازی با چنین ظرفیت مطلوبی داریم، واقعاً واردات‌ واگن از خارج چه‌معنایی دارد؟ اگر تصمیم‌گیران از ظرفیت‌های این کارخانه بی‌اطلاع هستند که خیلی بد است و اگر با وجود اطلاع از این توانمندی دست به واردات می‌زنند، کارشان عنوان دیگری دارد.

رئیس قوه قضاییه با تأکید بر لزوم اتخاذ راهکارهای موقت برای خروج واحد‌های صنعتی اراک از وضعیت فعلی، خاطرنشان کرد: وضعیت اراک به‌عنوان قطب صنعتی کشور در سال رونق تولید واقعاً شایسته نیست، بر همین اساس، دولت و مجلس باید مشکلات این شرکت‌ها را پیگیری کنند و ما هم در خصوص مسائل قضایی شرکت‌های صنعتی اراک، تیمی متشکل از دادستان کل کشور، رئیس سازمان بازرسی و غیره را زیر نظر معاون اول قوه قضائیه مأمور بررسی پرونده‌ها و روند خصوصی‌سازی می‌کنیم تا مشکلات تا حد امکان برطرف شود.

حجت‌الاسلام رئیسی نسبت به طرح این مشکلات در جلسات سران قوا و سایر بخش‌‌ها نیز قول مساعد داد و بر حمایت کامل دستگاه قضایی از دستگاه‌های اجرایی استان برای رفع مشکلات شرکت‌های صنعتی تأکید کرد.

منبع : تسنیم