«تنها راه نجات کشور= اطاعت از رهبری»، عبارتی که مهدی ترابی، هافبک تیم فوتبال پرسپولیس تهران پس از به ثمر رساندن گل اول تیمش مقابل پیکان نشان داد و سوژه رسانه‌ها شد. فرمانده‌کل سپاه در واکنش به نوشته روی پیراهن مهدی ترابی گفته است: جوان فوتبالیست یک پیام جهانی و الهی را از روی سینه‌اش […]

«تنها راه نجات کشور= اطاعت از رهبری»، عبارتی که مهدی ترابی، هافبک تیم فوتبال پرسپولیس تهران پس از به ثمر رساندن گل اول تیمش مقابل پیکان نشان داد و سوژه رسانه‌ها شد.

فرمانده‌کل سپاه در واکنش به نوشته روی پیراهن مهدی ترابی گفته است: جوان فوتبالیست یک پیام جهانی و الهی را از روی سینه‌اش ارسال کرد.

صدیقه برهون مادر شهید محمد خلیل پورنهر در تبریز نیز در روزهای گذشته، طی نامه‌ای به مدیرعامل باشگاه پرسپولیس خواسته، مهدی ترابی از محل حقوق شهید این خانواده، به سفر معنوی مشهد مقدس برود.

این مادر شهید تبریزی گفته بود: او مرا به یاد فرزند شهیدم انداخت و دوست دارم هر حاجتی که دارد از امام رضا (ع) بگیرد.

مادر شهید پورنهر از ترابی خواسته پیراهنی که شعار اطاعت از رهبری را روی آن نوشته بود به وی هدیه بدهد.

سردار عابدین خرّم در این دیدار با ابلاغ سلام گرم رئیس سازمان بسیج مستضعفین به مادر شهید خلیل پورنهر گفت: خانواده شهدا در بصیرت و موقعیت‌شناسی بی‌نظیرند.

وی افزود: حمایت شما از مهدی ترابی روحیه انقلابی را در جامعه تقویت کرد و شروع این حرکت از تبریز مایه مباهات است.

صدیقه برهون مادر شهید خلیل پور نهر نیز در این دیدار گفت: این بازیکن راه پسر شهیدم را ادامه داد و من باید از او حمایت می‌کردم.

وی اضافه کرد: وقتی شما(سردار خرّم) از در وارد شدید، من تصور کردم فرزندِ شهیدم آمد.

مهدی ترابی البته در گذشته نیز مواضعی گرفته بود که نشان‌دهنده اعتقادش بوده است. او چند سال پیش نوشته‌ای با عنوان «من عاشق مبارزه با صهیونیست هستم» در دست گرفته بود.

متن نامه مادر شهید به شرح زیر است

بنام خدا
فرزند عزیزم جناب آقای حاج محمدحسن انصاری فرد
مدیرعامل محترم باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس

با سلام و احترام

امروز خبر مربوط به اقدام و عمل مهم و ارزشمند بازیکن ارزنده و محبوب باشگاه پرسپولیس آقای مهدی ترابی را در خصوص شادی پس از گل و نمایش نمادین فرمایش مقام معظم رهبری ( تنها راه نجات کشور = اطاعت از رهبری ) بر روی پیراهن ورزشی‌شان در بازی پرسپولیس و پیکان دریافت کردم.

از دریافت این خبر و اقدام زیبا و مسوولانه وی واقعا خوشحال شدم. ابتدا این اقدام مبتکرانه، هوشمندانه و هنرمندانه را به حضرتعالی و سپس به این بازیکن محجوب تبریک عرض می‌کنم. سپس خواهش می‌کنم پیام من را به این بازیکن غرورآفرین فوتبال کشورمان برسانید. برای این اقدام و عمل زیبایشان از محل حقوق فرزند شهیدم، مبلغ یک میلیون تومان به ایشان هدیه می‌کنم تا به سفر زیارت امام رضا (ع) مشرف بشوند و نائب‌الزیاره من و فرزند شهیدم محمد هم باشند. البته این دعا باید شامل همه شهدای عزیز و مومنان و دوستداران حضرت آقا علی ابن موسی الرضا ع باشد.

سپس خواهش می‌کنم اگر ممکن است، همین پیراهن را که پوشیده بودند، به من هدیه کنند، صمیمانه از والدین شریف و بزرگوار آقای مهدی ترابی، به خاطر این تربیت والا و بالا تشکر و قدردانی می‌کنم.

امیدوارم روزی در تبریز فرزند عزیزم آقا مهدی را زیارت کنم. همه ما اعتقاد داریم که نجات کشور در وحدت و همدلی و همزبانی است. نجات کشور در این است که اطاعت از رهبری عزیز، فرزند زهرای اطهر (س)، حضرت آیت‌الله خامنه ای مدظله العالی بشود. از جنابعالی هم که مسوولیت خطیر باشگاه معظم پرسپولیس را بر عهده دارید خیلی تشکر و قدردانی می‌کنم.

حضور شما در منزل من در تبریز برایم بسیار شیرین و محترم بود و هست. امیدوارم ایمان و تقوای شما فرزندم بتواند همه سختی‌ها و موانع را برایتان آسان سازد. من همیشه شما را برای تحقق اهداف فرهنگی و ورزشی‌تان و آرزوهای خیر قلبی‌تان همچنین سلامتی‌تان دعا می‌کنم. لطفا سلام‌ گرم من را خدمت مدیران و مسوولان محترم و پرسنل خدوم و بازیکنان و مربیان و هواداران باشگاه محترم پرسپولیس برسانید.

با تشکر و قدردانی/صدیقه برهون/مادر شهید محمد خلیل پورنهر

 

الف_الف_۸۰