رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: در مجموع ۸۷ نفر مبتلا به کرونا و ۹ فوتی در استان آذربایجان‌شرقی داریم.

محمدحسین صومی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز امروز در گفت‌وگوی خبری زنده اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تست ۴ نفر مثبت اعلام شده است که در مجموع به ۸۷ رسیده است.

وی با بیان اینکه امروز یک نفر دیگر هم فوت شده است، مجموع فوتی‌ها بر اثر کرونا در استان را ۹ نفر اعلام کرد و ادامه داد: ۳۳ نفر افراد بستری به خاطر اتمام دوره اولیه درمانی مرخص شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با تاکید بر اینکه اگر امروز وضعیت خوب است به خاطر مراعاتی است که در روزهای گذشته کرده‌ایم، گفت: ولی متاسفانه امروز اخباری به دست رسیده است که نشان از شلوغی بازار‌های استان داشت و این  حاکی از آن دارد که در روزهای اآی با بحران روبرو خواهیم بود از این‌رو مردم خریدهای خود را به چند هفته دیگر موکول کنند.

وی متذکر شد: روند رو به رشد گسترشی کرونا در استان کند است ولی این بدان معنا نیست که ویروس از بین رفته است زیرا تمام شهرستان‌های استان درگیر با این ویروس است و حتی دو فوتی ناشی از این ویروس از شهرستان مرند است.

رئیس علوم پزشکی تبریز متذکر شد: تمام تلاش ما بر مقابله با تشدید ویروس است،  از این‌رو بهترین راه همان پیشگیری است که بهترین پیشگیری هم رعایت نکات بهداشت و عدم تجمع و ماندن در خانه است.

  • منبع خبر : شبکه سهند