خرمشهر- نماینده مردم خرمشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: گویا کلمه «پیشگیری» در استان خوزستان توسط مسئولان اجرایی حذف شده است .

عبدالله سامری ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: در استان خوزستان اول اجازه داده می‌شود مشکلی ایجاد شود و بعد به دنبال چاره‌اندیشی می‌روند و گویا واژه «پیشگیری» در این استان حذف شده است.

نماینده مردم خرمشهر این ادعا را به بحران‌های مختلف استان خوزستان تعمیم داد و گفت: در خوزستان احساس مسئولیت احساس نمی‌شود که این موضوع فقط به شیوع بیماری کرونا مربوط نمی‌شود و در مسائل مختلف از جمله سیلاب نیز مشاهده می‌شود.

وی افزود: بعد از پایان سیلاب سال گذشته، قرار بود جلساتی برای پیشگیری از سیلاب برگزار شود که از آن موقع تاکنون جلسه‌ای در این رابطه در خرمشهر برگزار نشد و خطر سیلاب به شدت این شهرستان را به خصوص روستای «ام نوشه» تهدید می‌کند.

وی، عمل نکردن سازمان آب و برق خوزستان به تعهدات خود را در خصوص ترمیم سیل بندها و احداث سیفونی به عنوان عاملی خطرآفرین در تکرار سیلاب ۹۸ در سال جاری معرفی کرد.

سامری همچنین از پیشگیری نکردن به‌عنوان دلیل شیوع بالای بیماری کرونا در خرمشهر یاد کرد و گفت: از همان روزهای اول به دنبال بسته شدن مبادی ورودی و ممنوعیت ورود مسافر به شهر بودم و در این مورد با تمام مسئولان دولتی از رئیس‌جمهور، تا استاندار و فرماندار مکاتبه کردم که بی‌توجهی کردند.

وی افزود: اگر این کار یک ماه پیش انجام شده بود، وضعیت خرمشهر در شرایط کنونی نبود و مجبور نمی‌شدند ۹۵ درصد اصناف را تعطیل کنند که همین امر با توجه به مشکلات معیشتی در خرمشهر تبعات بسیاری را در پی دارد.

نماینده مردم خرمشهر در مجلس به دفن جان‌باختگان در اثر ابتلاء به کرونا در این شهر نیز اشاره و بر لزوم تعیین محل خاصی برای خاک‌سپاری این افراد تأکید کرد.

وی ناکارآمدی دولت در مدیریت بحران را علت اصلی وضعیت کنونی کشور در مقابله با کرونا دانست و گفت: هشدارها از سوی وزارت بهداشت داده شده بود اما رئیس‌جمهور مخالف قرنطینه بود، این در حالی است که اگر در روزهای نخست با ابتلای ۲۰ هزار نفر اولیه، شهر قم قرنطینه می‌شد این اتفاق در این وسعت پیش نمی‌آمد.

سامری در ادامه به مشکلات شهرداری خرمشهر پرداخت و بیان کرد: شهرداری خرمشهر مشکلات متعددی دارد که ناکارآمدی در سازمان حمل‌ونقل شهری یکی از آن‌ها است.

وی افزود: مشکل نبود اتوبوس خط واحد در خرمشهر به گذشته مربوط می‌شود که در این روزها شاهد تکرار اتفاقات گذشته و از مدار خارج شدن اتوبوس‌ها هستیم.

این نماینده مجلس به حمایت برخی اعضا شورای شهر خرمشهر از سکان‌داران فعلی سازمان حمل‌ونقل شهری خبر داد و گفت: موارد متعددی از مشکلات سازمان حمل‌ونقل شهری ازجمله مشغول به کار بودن نیروی بازنشسته در این سازمان به شهردار گوشزد شد که متوجه شدم برخی اعضای شورای شهر از فعالان سازمان حمل‌ونقل حمایت می‌کنند.

وی خطاب به اعضا شورای شهر خرمشهر گفت: اعضای شورای شهر خرمشهر به جای پر کردن کلیپ و پرداخت به مسائل غیرضروری به دنبال جذب اعتبارات باشند.

بیمه شدن ماشین‌های سنگین شهرداری در دفتر بیمه همسر شهردار خرمشهر در اهواز، دیگر موضوعی بود که از سوی سامری تائید شد.

وی اعضای شورای شهر خرمشهر را مسئول رسیدگی به این موضوع دانست.

  • منبع خبر : مهر