تبریز- فرماندار شهرستان تبریز گفت: بیش از ۳ هزار نفر از نیروهایی اجرایی اعم از نیروهای انتظامی و شهرداری‌ها کنترل طرح فاصله اجتماعی در این شهرستان را بر عهده دارند.

بهروز مهدوی روز پنج شنبه در گفت و گو با خبرنگاران ضمن تشکر و قدردانی ویژه از مردم شهرستان تبریز که در ۱۳ فروردین نهایت همکاری را با ستاد کرونای شهرستان داشتند، افزود: مردمی که روز گذشته از خانه‌های خود بیرون نیامدند در حقیقت کادر درمانی و پزشکی را کمک کردند و این حرکتی ماندگار بود که همت عمومی را نشان داد.

وی با بیان اینکه روز گذشته ۹۹ درصد مردم با توصیه‌های مسؤولان عمل کردند، اظهار داشت: ۳ هزار نیروی نظامی و انتظامی، شهرداری، بسیج و ارتش روز گذشته با قدرت تمام پای کار بودند تا اجازه ندهند کسی در پارک‌ها و باغ‌ها اتراق کند.

مهدوی ادامه داد: روز گذشته تمامی ۱۲ مبدا ورودی شهرستان تبریز تحت کنترل کامل بود که توسط بسیجیان، ارتش و نیروهای راهنمایی و رانندگی این عملیات به خوبی اجرا شد و همچنان ادامه خواهد داشت.

وی اضافه کرد: در همین راستا تمام راه‌های روستایی شهرستان نیز بسته است.

مهدوی با اشاره به میانگین آمار فوتی روزانه ۹ نفر و ابتلای ۷۰ تا ۸۰ نفر در استان، افزود: آمار روزهای آینده کرونایی آذربایجان شرقی و تبریز همت و همکاری روز گذشته مردم را به درستی نشان خواهد داد.

وی با اشاره به سپری شدن روزهای سخت به دلیل شیوع ویروس رونا، از آحاد مردم شهرستان تبریز درخواست کرد تا همچنان همکاری و تعامل خود را با در منزل ماندن ادامه دهند.

  • منبع خبر : مهر