کارخانه تعمیق ساخت داخل شرکت شیمی پژوهش صنعت با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری افتتاح و همزمان کلنگ احداث مرکز نوآوری و شتابدهی ساخت داخل این شرکت در شهرک صنعتی شهید قاسم سلیمانی (تبریز4) به زمین زده شد.

در جریان سفر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری به تبریز کارخانه تعمیق ساخت داخل شرکت دانش بنیان شیمی پژوهش صنعت برای توسعه بومی سازی صنایع سلولزی ، معدنی، نفت و گاز در فضایی به وسعت ۲۷هزار مترمربع به بهره برداری رسید.

همچنین مرکز شتابدهی و نوآوری در ساخت داخل این شرکت دانش بنیان با همکاری پارک علم و فناوری و حمایت معاونت علمی و فناوری نهاد ریاست جمهوری کلنگ زنی شد.

مهندس حبیب زاده عضو هیئت مدیره این شرکت گفت: با راه اندازی اولیه این کارخانه تاکنون دو هزار و ۲۰۰ تن انواع ماشین آلات تولید شده که این رقم در سال آینده به ۱۰هزار تن می رسد.

وی افزود: در این کارخانه تجهیزات مربوط به صنایع کاغذ سازی، مواد معدنی، نفت و گاز ، تصفیه فاضلاب و صنایع دیگر که تاکنون وارداتی بودند تولید می شود و با تلاش هایی که صورت گرفته در آینده نزدیک این ماشین آلات به کشورهای منطقه صادرات خواهد شد.

حبیب زاده ادامه داد: هم اکنون سفارشات شرکت های فولادی، معدنی و شرکت های کاغذسازی توسط این شرکت در حال تولید  هستند که گامی بزرگ در جهت خودکفایی این صنایع است و نیاز کشور را از وابستگی به خارج و جلوگیری از خروج ارز برآورده می کند.

  • منبع خبر : شرح آنلاین