سرپرست وزارت صنعت با بیان اینکه میانگین سنی معاونان وزارت صنعت کاهش می‌یابد، گفت: تامین مایحتاج عمومی مردم، وفور کالا و تامین مواد اولیه تولید در دستور کار قرار دارد. شرح آنلاین: رضا رحمانی در مراسم روز ملی صادرات گفت: به رئیس جمهور هم گفته ام که چند نقطه به صورت ویژه را از تامین […]

سرپرست وزارت صنعت با بیان اینکه میانگین سنی معاونان وزارت صنعت کاهش می‌یابد، گفت: تامین مایحتاج عمومی مردم، وفور کالا و تامین مواد اولیه تولید در دستور کار قرار دارد.

شرح آنلاین: رضا رحمانی در مراسم روز ملی صادرات گفت: به رئیس جمهور هم گفته ام که چند نقطه به صورت ویژه را از تامین مایحتاج عمومی مردم و وفور کالا در بازار تا تامین مواد اولیه زنجیره تولید را پیگیری خواهم کرد.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: نوسانات ارزی مشکلاتی را به صورت طبیعی ایجاد کرده است، البته فرصت هایی نیز پیش رو است؛ این در حالی است که امسال ده میلیارد دلار از واردات تبدیل به تولید شود، اما اگر ثبات در تصمیم گیری ها در کنار افزایش نرخ ارز قرار گیرد، فرصتی برای صادرات کشور ایجاد خواهد شد.

وی تصریح کرد: قانون بهبود مستمر کسب و کار می تواند تحول اساسی ایجاد کند، این در حالی است که امروز هم هنوز یک قانون مترقی است، البته با قانون بازنشستگی که تصویب و ابلاغ شده است، بسیاری از همکاران خوب مسئولیت را ترک خواهند کرد، این در حالی است که رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران نیز بازنشسته شده و جای خود را به افراد جدید بدهد؛ این در حالی است که میانگین سنی معاونان پایین خواهد آمد و جوانان نیز وارد گود خواهند شد.

به گفته رحمانی، تشکیل اتاق های فکر را در حوزه صنعت، معدن و بازرگانی در دستور کار قرار خواهم داد و این بستری برای حضور بخش خصوصی است، این در حالی است که هر تصمیمی بعد از عبور از اتاق فکر خواهد بود.