×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
true
false

مدیرعامل شرکت شیرین عسل گفت: برای خروج از بحران اقتصادی، دولت و بخش خصوصی باید در کنار هم باشند.

به گزارش شرح آنلاین، یونس ژائله شامگاه دیروز یکشنبه با حضور در بخش گفتگوی خبری شبکه یک سیما با اشاره به این مطلب ابراز داشت: در حوزه گمرکات کشور و حمایت از صنعتگران و تولیدکنندگان اقدامات خوبی از سوی دولت صورت گرفته است اما در بخش همکاری های بین بخشی مشکل جدی داریم.

وی افزود: ایران هم اکنون از نظر کیفیت و بهره وری نیاز به کار بیشتری دارد و در این بین باید پایگاه های صادراتی و شرکت های پخش در کشورهای هدف به کل مغفول مانده اند.

این صادر کننده نمونه کشوری در ادامه با تاکید بر اینکه ایران از بازار بزرگ آفریقا جامانده است گفت: متاسفانه پشتیبانی های لازم دولتی برای تسهیل در امور سرمایه گذاری و صادرات انجام نمی شود و بازار بزرگ آفریقا از دست می رود.

ژائله با انتقاد از عملکرد اتاق بازرگانی کشور گفت: وظیفه اتاق بهبود فضای کسب و کار است اما متاسفانه با تمرکز ۸۶ درصد منابع اقتصادی در مرکز و غفلت از توان تولیدکنندگان شهرستانی توسعه ای را در این بخش شاهد نیستیم.

مدیرعامل شیرین عسل تصریح کرد: صادرات باید از قوانین دست و پاگیر داخلی پاک شود تا تولید کننده با فراغ بال بیشتری نسبت به صادرات و ارز آوری برای کشور اقدام کند.

ژائله با اشاره به شرایط فعلی کشور گفت: وظیفه صادرکنندگان ماندن در کنار دولت و حمایت از آن با در اختیار گذاشتن ارز حاصل از صادرات است اما سیستم بیمار دولت مانع از تحقق برنامه های تولید کنندگان است.

وی به ضرورت حمایت از استارت آپ ها و تغییذ ساختار اقتصادی کشور توسط اتاق بازرگانی نیز اشاره کرد و افزود: برای ایجاد اشتغال باید بازارها و مشاغل جدید ایجاد شود.

این تولید کننده آذربایجان شرقی در پایان وجود شرکت های کاغذی و صدور کارت های بازرگانی یک بار مصرف را معضل صادرات کشور عنوان کرد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد