مدیرکل حج و زیارت آذربایجان شرقی از ثبت نام ۷۰ هزار و ۳۸۰ زائر اربعین حسینی تا ساعت ۱۲ امروز در سامانه سماح خبر داد. شرح آنلاین – مهر: امیر روحی ملکی امروز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: با توجه به استقرار کنسولگری موقت عراق در تبریز برای صدور روادید زوار آذربایجان شرقی و غربی٬ […]

مدیرکل حج و زیارت آذربایجان شرقی از ثبت نام ۷۰ هزار و ۳۸۰ زائر اربعین حسینی تا ساعت ۱۲ امروز در سامانه سماح خبر داد.

شرح آنلاین – مهر: امیر روحی ملکی امروز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: با توجه به استقرار کنسولگری موقت عراق در تبریز برای صدور روادید زوار آذربایجان شرقی و غربی٬ کار صدور روادید برای زوار هر دو استان تقریبا پایان یافته و باقیمانده روادیدها تا۲۴ ساعت آینده صادر می شود.

وی با ارایه آماری از تعداد ثبت نام ها و روادیدهای صادره اظهار داشت: از آذربایجان شرقی ۵۲ هزار و ۳۰۰ نفر ثبت نام کرده بودند که تنها روادید ۵۰ نفر باقیمانده است.

مدیرکل حج و زیارت استان در خصوص آذربایجان غربی نیز ابراز داشت: ۱۸هزار و ۸۰ نفر از این استان در سماح ثبت نام کرده بودند و تاکنون روادید ۱۸۰۵۰ نفر صادر شده و تا ۲۴ ساعت آینده روادید بقیه زوار نیز صادر می شود.

روحی ملکی در مقایسه تعداد ثبت نام کنندگان دو استان نسبت به سال گذشته نیز گفت: امسال شش هزار و ۳۰۰ نفر به تعداد زوار آذربایجان شرقی و یک هزار و ۸۰ نفر به تعداد زوار آذربایجان غربی افزوده شده است.