سرکنسول ایران در کربلا از سرگردانی زوار ایرانی در شهرهای نجف و کربلا خبر داد. به گزارش خبرنگار شرح آنلاین، میر مسعود حسینیان دقایقی قبل در گفتگو با رادیو اربعین گفت: متاسفانه ناهماهنگی های موجود در دستگاه های اجرایی کشورمان موجب این اتفاق شده است. وی افزود: با توجه به اینکه قرار بود مواکب ایرانی […]

سرکنسول ایران در کربلا از سرگردانی زوار ایرانی در شهرهای نجف و کربلا خبر داد.

به گزارش خبرنگار شرح آنلاین، میر مسعود حسینیان دقایقی قبل در گفتگو با رادیو اربعین گفت: متاسفانه ناهماهنگی های موجود در دستگاه های اجرایی کشورمان موجب این اتفاق شده است.

وی افزود: با توجه به اینکه قرار بود مواکب ایرانی سه روز بعد از اربعین در عراق حضور داشته باشند اما متاسفانه جز تعدادی اندک از موکب های ایرانی هم اکنون موکبی در عراق برای پذیرایی از زوار ایرانی بافی نمانده و زائران شب را بیرون خوابیده اند.

سرکنسول ایران در کربلا گفت: به همین منظور با هماهنگی های انجام شده سالن های سرکنسولگری ایران در عراق در ختیار زائران ایرانی قرار گرفته است.

حسینیان ادامه داد: هم اکنون خودرویی نیز در داخل عراق برای جابجایی زوار وجود ندارد و هموطنان علی رغم اعلام مسئولان به در اختیار گذاشتن چند صد خودروی ایرانی در مرزها و نجف و کربلا آواره شده اند.

وی اضافه کرد: اکنون یک دستگاه خودرو هم وجود ندارد و مجبور شده ایم برای ایرانی ها از طریق بودجه سفارت اتوبوس تهیه کنیم.

این مقام مسئول وزارت امورخارجه همچنین گفت: پول خیلی از زوار در اینجا تمام شده و توان مالی برای گرفتن خودرو هم ندارند.