قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت گفت:دانشجویان ایرانی خارج از کشور در گروه علوم پزشکی می توانند نسبت به ثبت نام ارز دانشجویی اقدام کنند.

به گزارش خبرنگار شرح آنلاین، حمید اکبری امروز شنبه در گفتگو با خبرنگاران با اعلام این خبر گفت:  دانشجویان ایرانی رشته های علوم پزشکی در خارج کشور می توانند با ورود به سامانه «موحد» (http://mohed.behdasht.gov.ir) مدارک خود را بارگذاری کنند.

وی افزود: مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت پس از تایید نهایی، معرفی نامه لازم بر اساس بخشنامه بانک مرکزی را در اختیار دانشجویان ثبت نام کننده قرار می دهد.

قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت اظهار داشت: بر اساس توافقی که با بانک مرکزی انجام شده دو بانک عامل برای دریافت ارز دانشجویی یا حواله ارزی برای دانشجویان گروه علوم پزشکی که در خارج از کشور تحصیل می کنند درنظر گرفته شده است.

اکبری اظهار داشت: هم اکنون بیش از هفت هزار نفر دانشجو در گروه علوم پزشکی واجد شرایط دریافت ارز هستند.

وی میزان ارز دانشجویی که برای دانشجویان ایرانی خارج از کشور در نظر گرفته شده را ماهانه هزار دلار اعلام کرد وافزود: این سهم ماهانه در ازای اقامت دانشجو در دانشگاه خارج از کشور به دانشجو یا وکیل وی در موعدهای شش ماه هر نیمسال تحصیلی پرداخت می شود که در مجموع سالانه ۱۲ هزار دلار است.

قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت یادآور شد: دانشجویانی که در دانشگاه های خارج از کشور شهریه پرداخت می کنند نیز با توجه به مدارکی که به بانک مرکزی و وزارت بهداشت ارائه می دهند و میزان شهریه آنها برای هر ترم مشخص است، سالانه تا سقف ۱۵ هزار دلار ارز با ارائه مدارک پرداخت شهریه در دانشگاه خارجی برای شهریه دریافت می کنند.