اعتصاب، تجمع کارگران،حقوق های معوق و بیکاری چند صد نفر از جوانان کشور اخبار ناامید کننده ای بودند که در سال های اخیر از شهر اراک و یکی از بزرگترین شرکت های صنعتی کشور یعنی هپکو شنیده میشد. شرکتی که با غول های خودروسازی مطرح دنیا رقابت میکرد به جایی رسیده  بود که تولید را  تعطیل کرده و بحرانی به نام هپکو در مدیریت صنعتی و  اقتصادی کشور ایجاد شد. کارگران آماده کار بودند تا امید را به خانواده هایشان برگردانند اما...
به گزارش خبرنگار شرح آنلاین، تیرماه امسال بود که تدبیری از سوی سازمان خصوصی سازی کشور برای حل بحران هپکو اتخاذ شد.مهندس پوری حسینی معاون وزیر اقتصاد و رئیس سازمان خصوصی سازی تیم مدیریتی با سابقه و پرتلاش را برای هپکو تعیین و با حضور در استانداری استان مرکزی هیات مدیره و مدیرعامل جدید این شرکت را معرفی کرد.
اکنون با گذشت ۴ ماه از شروع به کار گروه نجات در این شرکت و استفاده از تجربه چندین ساله خود در عرصه صنعت و اقتصاد ، ابر صنعت استان مرکزی بر مدار تولید برگشت. حالا حال هپکو خوب است و آن را می توان از لبخند کارگران فهمید.آغاز تولید و انعقاد قرار داد های جدید جنب و جوش را به سالن های تولید برگردانده است. البته این تازه شروع کار است و راه ها برای رسیدن به روزهای اوج هموار می شود.
*دولت فروش تولیدات هپکو را ضمانت می کند
استاندار مرکزی گفت: دولت تدبیر و امید فروش تولیدات شرکت هپکو را تضمین می کند و حتی یک محصول هم روی دست هپکو باقی نمی ماند.
سید «علی آقازاده» در بازدید از شرکت هپکو، فعالیت دوباره این شرکت را حاصل همبستگی، تدبیر و مدیریت جهادی مسئولان و صبر و حوصله کارکنان هپکو دانست و گفت: این مهم حاصل کار جمعی و جهادی است و امروز در این برهه از اقتصاد ایران کار بزرگی به انجام رسیده است.
استاندار مرکزی با بیان اینکه پیگیری های بسیاری از سوی مدیریت ارشد استان با سازمان خصوصی سازی بر سر هپکو انجام شد، بیان کرد: با این وجود این سازمان تلاش های بسیاری در راستای احیای هپکو انجام داد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود برنامه محوری مدیریت جدید هپکو را نیز دلیل مهمی در راستای آغاز به کار هپکو دانست و گفت: شرکت هپکو حقوق سه ماهه گذشته کارکنان را از جیب خود و بدون وابستگی به تسهیلات بانکی پرداخت کرده است و این یعنی هپکو دست در جیب خود دارد و امید است که بدهی های بانکی نیز پرداخت شود.
**مدیرعامل شرکت  هپکو :افزایش ۷٠٠ درصدی ارزش سهام هپکو
مدیرعامل شرکت هپکو افزایش ۷۰۰درصدی ارزش سهام شرکت طی ۴ ماهه اخیر از ۵۴ تومان به ۴٠۴ تومان را از جمله اقدامات انجام شده عنوان کرد و افزود: با توجه به برنامه ریزی های  و فعالیت های انجام شده پیش بینی می شود ارزش سهام به ۷۰۰ تا ٨٠٠ تومان افزایش یابد.
 غلامرضا صادقیان در آیین به تولید نشستن شرکت هپکو و بازدید استاندار مرکزی از این شرکت با تاکید بر اینکه امروز شرکت هپکو الگو، نمونه و مصداق “خواستن، توانستن است”، افزود: خواستیم که هپکو احیا شود و این امر به تحقق رسید.
مدیرعامل هپکو رفع مشکلات پرداخت معوقه بازنشستگان، رفع مسدودی حساب های ارزی و ریالی، رفع توقف اموال منقول و غیر منقول و حل و فصل قراردادها و تعهدات پرداخت حقوق معوق کارکنان تا آخر آبانماه، اخذ ٣١ میلیارد تومان از تسهیلات ٩٠ میلیارد تومانی از بانک ملی، اخذ مصوبه تنفس به مدت یکسال جهت یکسال موسسات مالی و اعتباری، پرداخت بخشی از بدهی های اشخاص حقیقی و حقوقی، تعیین تکلیف مطالبات سازمان تامین اجتماعی و امور اقتصاد و دارایی، تعیین تکلیف بخشی از مطالبات قراردادهای نیمه تمام و بلاتکلیف، افزایش سرمایه و خروج از زیان با تجدید ارزیابی از محل دارایی ها  را از جمله عملکرد مدیریت جدید از تیرماه ٩٧ اظهار کرد.صادقیان همچنین از رونمایی محصول جدید هپکو در نمایشگاه ماشین آلات راهسازی و معدنی اراک در روز سیزدهم آذر خبر داد.
اگرچه اکنون هپکو با ظرفیت پایین در حال فعالیت است اما شور و اشتیاق کارگران و قراردادهای جدید نوید رسیدن به ظرفیت های حداکثری را در سالهای آتی می دهد.
گزارشگر: وحید خوش زرع