×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
true
false
مجلس

شرح آنلاین-رامین فرهودی/ما نه در محل حادثه بودیم و نه می توانستیم باشیم. اتفاقی در آن سر ایران رخ داده که خیلی هایمان می توانیم بگوییم و بنویسیم “اصلا به ما چه”. اما وقتی اسمت را خبرنگار می گذاری سرت برای تحلیل و تفسیر وقایع درد می کند و نمی توانی مثل چیز از کنارشان رد بشوی.

اینجاست که این سوال مطرح می شود: چرا یک نماینده برای وساطت یک دلال خودرو حاضر می شود شخصا بلند شود و به گمرک برود و پیگیر تمدید پرونده ضمانت یک تاجر خودرو بشود؟! یعنی تاثیر اقتصادی چنین فردی بر اقتصاد کشور چقدر بوده که یک نماینده حاضر می شود برایش چنین حالی بدهد و إلی ماشاء الله.

قصه انتظامات گمرک هم قصه حال مردمی است که می خواهند در این کشور قانون را بدون توجه به جایگاه و عنوان فرد رعایت کنند و زیر بار حرف زور نمی روند. حالا خواه این فرد نماینده مجلس باشد یا رئیس مجلس یا کس دیگر.

اما آن طور که به نظر می رسد انگار این وسط این مردم هستند که همیشه محکوم هستند و باید تاوان بدهند. نماینده حالا به هر شکلی شده عذرخواهی ای کرده و ماجرا فیصله یافته اما از آن نیروی انتطامات گمرک چه خبر؟ به خاطر ادای وظیفه اش تنبیه شد یا تشویق؟

یاد مامور راهنمایی و رانندگی ای افتادم که سال گذشته خودروی همکارشان را به خاطر داشتن سرعت غیر مجاز جریمه کرد و تشویق هم شد. آن مامور انتظامات چه؟

از این هم بگذریم و از خودمان بپرسیم از این 270 و اندی نماینده مجلس چند نفرشان مثل نماینده سراوان مدیون دیگران هستند که مجبورند برای وساطت آنها، خودشان حضوری به مسئولان دیگر رو بیندازند و کوچک شوند. ماجرای فساد برخی اعضای شورای چهارم شهر تبریز و داد و بیداد یکی از نمایندگان فعلی در حمایت از اعضای مجرم شناخته شده شورای شهر نیز مصداق همین موضوع است.

حالا که بیش از یک سال دیگر به انتخابات مجلس شورای اسلامی باقی مانده کاش مردم نمایندگانی را راهی مجلس کنند که مدیون کسی نباشند.

true
true
true
true
 1. امین حسنی

  باسلام،تشکراز مطلب جالب شما .
  این افراد از اوایل انقلاب همراه با انقلاب رشد و نمو کردن و در زیر چتر انقلاب 40سال هرنوع فسادوجرمی انجام دادن و به دلیل حمایت مالی و …برخی تجار و ثروتمندان فاسد وارد پستهای مدیریت و نمایندگی مجلس میشوندتا با سفارش این حامیان به وزرا و مدیران استانی از تخلفات و جرایم آنها چشم پوشی کنندوباقی موارد.

 2. قلیزاده

  فعلا که متاسفانه حتی برای این اتفاق معمول هم ،جلسه غیر علنی گذاشتند!!!

 3. Mohammad

  مسئولین اصفهان اعم از نماینده _ امام جمعه _ استاندار و غیره آیا بر اساس آموزه امام خمینی کبیر حق دارند سهم خواهی کنند و حکومت را تحت فشار و تهدید کنند چه کسی به این سوال باید پاسخ دهند اگر آنها می توانند آذربایجان از ایشان بسیار بسیار مستحق تر است ولی بزرگان و مردم نجیب آذربایجان هیچ وقت سهم خواهی نکرده حتی خیلی جاها سکوت کردنند مثال دریاچه ارومیه کارخانه فولادی که موجبات خشک شدن آب اصفهان شده کسی جرات نداره این مجموعه را از اصفهان به جای استاندار خودش مثل جنوب کشور منتقل کنند الان در قالب بحران آب ساخته گی می خواهند بودجه را به گوشت قربانی تبدیل کنند مثل اینکه مالیات را فقط اصفهان می دهد اتفاقا به میزان مخارج اصفهان مالیات کمتر می دهند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد