×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
true
false
بازی ایران ژاپن ، نبرد شاهزادگان پارسی با سامورائی ها

بازی ایران ژاپن امروز ساعت 17:30 در حالی برگزار می شود که دو تیم برای رسیدن به فینال جام ملت های آسیا 2019 از ابتدای جام برنامه ریزی کرده اند.

این دو تیم پیش از این 21 بار با یکدیگر مصادف شدند که اولین دیدار ایران و ژاپن به سال 1951 باز می گردد، در سال 1951 در رقابت های آسیایی ایرانی ها در مقابل ژاپن به میدان رفتند و این بازی که در مرحله گروهی بازی ها برگزار شد برنده ای نداشت و توپی از خط دروازه ها عبور نکرد ولی فردای آن بازی با توجه به روند مسابقات در آن دوران دوباره این دو تیم به مصاف هم رفتند که در این دیدار پنج توپ از خط دروازه ها عبور کرد و سهم ایران از این تعداد ، 3 گل و سهم ژاپن 2 گل بود و با پیروزی ایرانی ها به پایان رسید.

سال 1966 بازی های جام ملت های آسیا بار دیگر این دو تیم را مقابل هم قرار داد. در اولین دیدار این جام ژاپنی ها بودند که توانستند با نتیجه 3-1 بر ایرانی ها غلبه کنند ولی یک هفته پس از آن ایران توانست اقتدر خود را به رخ ژاپن بکشد و با زدن یک گل و بدون خوردن گل از سد ژاپنی ها بگذرد.

ژاپنی ها در سال 1975 بار دیگر در قالب بازی دوستانه مقابل ایران به میدان رفتند و در آن سال نیر ایران با نتیجه 3 بر صفر ژاپنی ها را مغلوب نمود.

دو سال بعد ایرانی ها بار دیگر در چهارچوب بار بازی های آسیایی مقابل ژاپن پا به مستطیل سبز گذاشتند و با پیروزی 2 بر یک مقابل این تیم از زمین خارج شدند.

سال 1982 اولین بازی ایران پس از انقلاب اسلامی در مقابل ژاپن آن هم در بازی های آسیایی نتیجه 1-0 را برای پیروزی ژاپنی ها در پی داشت.

سال بعد یعنی در سال 1983 بار دیگر ایرانی ها که درگیر جنگ تحمیلی بودند در بازی دوستانه ای مقابل ژاپن صف آرایی کردند و این بازی نیز با نتیجه 5 بر 3 به نفع ژاپنی ها به پایان رسید.

بازی های آسیایی 1986 بار دیگر بهانه ای برای رو در رویی ایران و ژاپن بود. هر چند ایرانی ها همچنان درگیر دفاع مقدس بودند ولی غیورانه بار دیگر توانستند با نتیجه 2 بر صفر ژاپنی ها را متوقف کنند.

بازی ایران ژاپن ، نبرد شاهزادگان پارسی با سامورائی ها

منبع عکس : سایت AFC

جام ملت های آسیا پس از اتمام جنگ تحمیلی در سال 1988 ایران و ژاپن را برای دهمین بار به صف هم برد و این بازی نیز جز نتیجه 0-0 عایدی برای دو تیم نداشت.

ایرانی ها سال 1989 بار دیگر در یک بازی دوسانه به مصاف ژاپن رفتند و این بازی نیز 2-2 به پایان رسید.

بازی های آسیایی 1990 ایران و ژاپن را مقابل هم قرار داد تا ایرانی ها بتوانند یا یک گل بر ژاپنی ها فائق شوند.

ایران و ژاپن دو سال بعد یعنی در سال 1992 در جام ملت های آسیا به میدان رفتند تا ژاپنی ها این بار بتوانند دقیقا نتیجه دو سال پیش خود را جبران کنند و با نتیجه 1 بر صفر ایرانی ها را شکست دهند.

یک سال پس از آن رقابت های مقدماتی جام جهانی شاهد تقابل این دو تیم بود و در آن دیدار ایرانی های با نتیجه 2 بر 1 خود را به رخ ژاپنی ها کشیدند. هرچند در آن ال ایران نتوانست راهی جام جهانی شود.

بار دیگر سال 1997 رقابت های مقدماتی جام جهانی 1998 بود که ایران و ژاپن را مقابل هم به صف کشانید. این بازی با نتیجه 3 -2  به نفع ژاپنی ها به پایان رسید ولی ایران توانست در بازی خاطه انگیز ایران استرالیا وارد لیست مسافرین جام جهانی فرانسه شود.

دو سال بعد بازی دوستانه ایران ژاپن در حالی برگزار شد که نتیجه این بازی جز یک گل سهم هر تیم نبود و با نیتیجه 1 – 1 به اتمام رسید.

هفدهمین بازی ایران و ژاپن در سال 2002 بود که در قالب بازی های آسیایی این دو تیم برای نهمین بار در این بازی ها مقابل هم به میدان رفتند. در این دیدار ایران توانست با 2 گل زده و یک گل خورده پیروز زمین باشد.

سال 2004 ایران و ژاپن در بازی های جام ملت های آسیا به مصاف پرداختند که این بازی نیز با نتیجه 0 -0 به پایان رسید.

سال 2005 شاهد دو دیدار ایران ژاپن در مقدماتی جام جهانی بود در دیدار رفت دو تیم ایران با نتیجه 2 – 1 ژاپن را مغلوب کرد ولی در دیدار برگشت که پنج ماه بعد برگزار شد ایرانی ها با همان نتیجه یعنی 2 – 1 در مقابل ژاپنی ها شکست خوردند.

ده سال بعد در سال 2015 ایران و ژاپن در مقابل هم در قالب بازی دوستانه به میدان رفتند و برنده ای در پی نداشت و 1 – 1 به پایان رسید تا این بازی آخرین بازی پیش از بازی امروز دو تیم باشد.

امروز نبرد شاهزادگان ایرانی با سامورایی ها به مرحله نیم نهایی جام ملت های آسیا رسیده تا جام ملت های آسیا 2019 ( Asian Cup 2019 UAE ) نتیجه جدیدی را به لیست بازی های ایران ژاپن بیفزاید.

 

 

 

منبع خبر : شرح آنلاین
true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد