ایسنا ، (شرح آنلاین) - هفته بیست و یکم لیگ برتر با دربی تبریز آغاز می‌شود.

منطقه آذربایجان شرقی، هفته بیست و یکم لیگ برتر فوتبال پس از کش و قوس‌های فراوان که قرار بود برای نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا در تاریخ ششم و هفتم فروردین ۹۸ برگزار شود، امروز با برگزاری چهار دیدار آغاز می‌شود و مهم‌ترین بازی امروز، بین تراکتور سازی و ماشین‌سازی است.

این دیدار که با توجه به مالکیت مشترک محمدرضا زنوزی دارای حساسیت‌های زیادی است و حرف و حدیث‌های زیادی را هم به همراه داشت، در ورزشگاه یادگار امام تبریز برگزار خواهد شد. محمدرضا مهاجری، سرمربی ماشین سازی درباره حرف و حدیث‌هایی که راجع به این دیدار وجود دارد اظهار نظر جالبی داشته و در نشست خبری پیش از این دیدار عنوان کرده که تراکتورسازی آنقدر قدرتمند است که نیازی به کم‌کاری ماشین‌سازی ندارد و تیمش را با تمام قوا مقابل همشهری قرمزپوشان قرار خواهد داد.

تراکتورسازی که در کورس قهرمانی قرار دارد نیاز مبرمی به پیروزی در این دیدار دارد، زیرا با رسیدن استقلال به آن‌ها دیگر فرصتی برای از دست دادن امتیاز ندارند و جرج لیکنز، سرمربی این تیم به خوبی می‌داند که در صورت از دست دادن امتیاز در داربی تبریز، ممکن است دستشان از کسب سهمیه هم دور بماند. تراکتور سازان هفته گذشته پیروزی ارزشمندی مقابل سپاهان کسب کردند و توانستند با دو گل، یکی از رقبای مستقیمشان را شکست دهند

تا پایان هفته بیستم، تراکتور با ۳۷ امتیاز در رده پنجم قرار دارد و در صورت پیروزی در این دیدار، حتی فرصت رسیدن به رده دوم را هم دارد که این هدف در صورت لغزش پدیده، سپاهان و استقلال رقم می‌خورد. ماشین سازی هم با ۲۰ امتیاز در رده هشتم جدول رده بندی قرار گرفته و با یک محروم پا به این دیدار می‌گذارد. عزیز معبودی، بازیکن ماشین سازی تنها محروم داربی تبریز است.

 

ر ع ۷۷/