×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
true
false

علی اصغر عباس زاده در نشست هم اندیشی انجمن اقتصاددانان ایران (شعبه شمال غرب) با مرور تاریخچه توسعه اقتصادی در ایران ضمن اشاره به مطالعات انجام گرفته در زمینه توسعه اقتصادی، بر نیاز کشور به تغییر جهشی در جهت توسعه تاکید کرد و افزود: در این راستا هوشمندسازی اقتصاد می تواند کارآمد باشد.

عباس‌زاده ضمن ذکر مزایای اقتصاد هوشمند، تفاوت آن را با اقتصاد دیجیتال بیان کرد و گفت: در اقتصاد هوشمند فعالیت ها و معاملات کنشگران اقتصادی در بستر زیرساخت های فناوری اطلاعات و ارتباطات انجام می گیرد. در این اقتصاد، هوش مصنوعی در کنار هوش انسانی قرار می گیرد و کاغذ، تعامل حضوری، شعب فیزیکی و … به سمت حذف شدن میل می کند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان اظهار داشت: اقتصاد هوشمند بر شش پایه اصلی هویت دیجیتال، سواد دیجیتال، امنیت دیجیتال، دسترسی دیجیتال، دارایی دیجیتال و قانون زیست و کسب و کار دیجیتال استوار است.

عباس زاده وظیفه اداره کل امور اقتصادی و دارایی به عنوان زیرمجموعه وزارت امور اقتصادی و دارایی را همکاری با دیگر دستگاهها برای فراهم کردن زیرساخت ها و سپس تاثیرگذاری بر روابط بین کنشگران اقتصادی اعلام نمود و ابراز امیدواری کرد که بتوان فضا را برای استفاده از ابر  فرصت اقتصاد هوشمند مهیا کند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد