معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: رژه نیروهای مسلح امسال مانند سال‌های قبل برگزار نخواهد شد و رژه خدمت با شعار یاوران سلامت در ۲۹ فروردین امسال برگزار می‌شود.

امیر دریادار حبیب الله سیاری در نشست خبری که صبح امروز در ستاد ارتش برگزار شد، ضمن تبریک نیمه شعبان و ولادت امام زمان عج افزود: ۲۹ فروردین سالروز بزرگداشت ارتش و رژه نیروهای مسلح و ارتش جمهوری اسلامی ایران از سال ۵۸ تا به امروز مراسم رژه در تهران و مراکز استانها برگزار می شد، مراسم روزه قدرت و آمادگی نیروهای مسلح را به نمایش می‌گذارد.

وی با اشاره به شرایط کشور و گسترش ویروس کرونا در کشور گفت: بنابر مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا و بنابر تدبیر فرمانده کل ارتش و هماهنگی با ستاد کل نیروهای مسلح و نظر رهبر معظم انقلاب، ارتش جمهوری اسلامی ایران طرح جایگزین را طراحی و انجام می‌دهد.

معاون هماهنگ کننده ارتش با بیان اینکه رژه نیروهای مسلح امسال مانند سال های قبل برگزار نخواهد شد، گفت: رژه خدمت با شعار یاوران سلامت در ۲۹ فروردین امسال برگزار می شود.

امیر سیاری با اشاره به ماموریت اصلی ارتش در حفظ توان دفاعی و امنیت کشور گفت: گسترش ویروس کرونا در کشور تاثیری بر توان دفاعی ارتش نداشته و ما با رعایت اصول بهداشتی توانسته‌ایم به بهترین شکل ممکن ماموریت‌های خود را انجام دهیم.

وی یادآور شد: با نگاه فرمانده کل ارتش و انتظارات مردم از ارتش، ارتش از همان ابتدای شیوع ویروس کرونا وارد عمل شده و کمک‌های لازم در حال انجام است. ارتش مسئولیت دفاع از کشور را برعهده دارد و در کنار مسئولیت اصلی خود یعنی دفاع از کشور و تأمین امنیت، ظرفیت‌های درمانی خود را نیز به میدان خدمت رسانی به مردم آورده است.

معاون هماهنگ کننده ارتش با بیان اینکه با وجود نگرانی‌های در پی شیوع ویروس کرونا در کشور این موضوع تأثیری بر مأموریت اصلی ارتش در حفظ توان دفاعی و امنیت کشور نداشته است، تصریح کرد: شرایط امنیت کشور بسیار خوب است.

سیاری افزود: ما در راستای اهداف ستاد ملی مقابله با کرونا اقدامات بسیار گسترده ای را به مناسبت ۲۹ فروردین روز ارتش، از ۲۰ فروردین اغاز و تا اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت و خدمات گسترده به مردم خواهیم داد.
وی اضافه کرد: اقدامات خدماتی و بهداشتی ما در این روز ها افزایش چشمگیری خواهد داشت و ما با شعار مدافعان وطن یاوران سلامت بحث ضد عفونی کردن محله‌ها توزیع بسته های بهداشتی در مناطق محروم و اختصاص تحت‌های بیمارستانی و امکانات بهداشتی بیشتری به این امر اختصاص می‌دهیم به شکلی که برای مردم محسوس باشد.

معاون هماهنگ کننده ارتش در ادامه به سالروز شهادت شهید سپهبد صیاد شیرازی اشاره کرد و گفت: ما همواره مراسم بزرگداشت سپهبد شهید صیاد شیرازی را برگزار می‌کردیم اما با توجه به شرایط موجود کشور مراسم مانند سال‌های گذشته نخواهیم داشت و طرح جایگزین با عنوان سپهبدهای اخلاص برای بزرگداشت سه سپهبد شهید کشور شهید سپهبد قرنی، سپهبد صیاد شیرازی و حاج قاسم سلیمانی با تدبیر فرماندهی کل ارتش و با هماهنگی سایر نیروها برای قدردانی از زحمات این عزیزان و بزرگداشت شهدا برگزار می‌شود که نماد وحدت و یکدلی میان نیروهای مسلح ایران اسلامی است.

  • منبع خبر : ایرنا