رئیس‌جمهور گفت: آمریکا و رژیم صهیونیستی بر آژانس بین المللی انرژی اتمی فشار آورده‌اند و ما می‌ترسیم که این شیادان، آژانس را آلوده کنند.

به گزارش شرح آنلاین به نقل از خبرنگار مهر، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور امروز (چهاشنبه) در جلسه هیئت دولت، با اشاره به سالروز ولادت حضرت معصومه (س) و روز دختر، گفت: حضور حضرت معصومه (س) در شهر قم باعث شد که از بیش از صد سال پیش بزرگترین مرکز حوزه علمیه برای علوم اسلامی در قم تأسیس شد و امروز برای بیان علوم اسلامی به ویژه فقه و کلام شیعه، تفسیر، تاریخ و حدیث و سایر علوم اسلامی یک مرکزیت مهم ما حوزه علمیه قم باشد.

وی افزود: به همین مناسبت روز ولادت ایشان به نام روز دختر هم نامگذاری شده است؛ بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیز فضای خوبی در کشور برای زنان جامعه ما جهت حضور در مناطق علمی، فعالیت و تولید آماده شده است و فکر می‌کنم یکی از افتخارات جمهوری اسلامی ایران و دولت تدبیر و امید، باز کردن فضا برای همه زنان برای حضور در فعالیت‌های مختلف است و امروز ما در کلاس‌های دانشگاه، بیمارستان‌ها، کارخانجات و ادارات حضور پررنگ و باشکوهی از زنان می‌بینیم.

رئیس جمهور تاکید کرد: هیچکس نمی‌تواند در دنیا چنین اتهامی به ما بزند که حقوق زنان تضییع شده است.

روحانی اظهار داشت: قرآن کریم نسبت به حقوق زنان سخن گفته است. همان مقدار که مردان حق استفاده از فرصت جامعه دارند، زنان هم همان مقدار حق استفاده دارند. اصلاً تعبیری که برای مرد و زن استفاده می‌شود، تعبیر یکسانی است.

وی با بیان اینکه امروز در بخش‌های مختلف زنان ما حضور دارند، افزود: دیروز در جلسه‌ای که با استانداران داشتم بخشی از صحبتم این بود که چه تعداد از فرمانداران ما زنان هستند که مسئولیت بر عهده دارند.

رئیس جمهور بیان کرد: ما مطمئن هستیم دختران نجیب و زنان جامعه ما در مسائل اخلاقی و اجتماعی خودشان، همه مراقبت‌های لازم را انجام دادند و خواهند داد و نیازی نیست کسی بخواهد در این زمینه دلسوزی کند. خود زنان ما در این گونه مسائل دلسوزتر از دیگران هستند و خواهند بود.

روحانی همچنین ضمن گرامیداشت هفته قوه قضائیه، افزود: شهید بهشتی با مخالفین در تلویزیون بحث می‌کرد. ایشان سید شهدای مظلوم تاریخ ایران است که چه ظلمی به او شد و چه صبری داشت.

وی اظهار داشت: امیدورایم قوه قضائیه همان شرایط را ادامه دهد و در این شرایط سخت امیدورایم قوای دیگر ما را یاری کنند.

روحانی خاطرنشان کرد: البته این ایام، ایام شهادت شهید بزرگوار ما «بهشتی» و یاران او است. آن روز برای ما روز غمبار و توطئه بسیار عظیمی بود و سرمایه بزرگی هم از ما گرفتند. واقعاً شهید مطهری و شهید بهشتی دو سرمایه بزرگی بودند که جایگزین آنها در تاریخ کشور ما بسیار سخت و پیچیده است.

وی افزود: مرحوم شهید بهشتی علاوه بر علم و دانش روز حوزوی، یکی از مجتهدان مسلم و یکی از اساتید بسیار بزرگ حوزه علمیه قم در دهه ۳۰ بود. ایشان در سال‌های ۳۷ و ۳۸ از مدرسین عالی مقام بود. در دهه چهل، مقالات و سخنرانی‌های ایشان و فعالیت‌های که در داخل و خارج از کشور داشت و مخصوصاً بحث مدیریت او (شهید بهشتی) زبانزد بود.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه شهید بهشتی یکی از شخصیت‌های به نام و بی نظیر در دهه‌های گذشته در مدیریت بود، گفت: او هم مدیران را پرورش می‌داد و هم خودش بهترین مدیر بود. مردم ما در مجلس خبرگان رهبری، مدیریت شهید بهشتی را به خوبی دیدند. همچنین شهید بهشتی قوه قضاییه ای را احداث کرد و می‌دیدید که با آن ذهن باز با مخالفین بحث می‌کرد و مستقیم پخش می‌شد و می‌دیدند در برابر گروه‌های مختلف با چه متانت، صبر وحوصله ای گفتگو می‌کرد.

روحانی افزود: شهید بهشتی کسی بود که دربرابر نابرابری‌های بی حساب و کتاب و با توجه به اینکه سید شهدای مظلوم تاریخ ایران است، صبر و تحمل می‌کرد. من این نکته را یک بار گفتم که شهید بهشتی به من گفت من رفتم خدمت امام (ه) که استعفا دهم و به ایشان بگویم دیگر مصلحت نیست که باشم و بروم کنار، گفت قبل از اینکه این مطلب را طرح کنم، عده‌ای داشتند شعار می‌دادند که امام برود داخل حسینیه برای آنها سخنرانی کند، گفت امام به من رو کرد که آقای بهشتی ببینید این مردم چه شعاری می‌دهند، اینها که برای من شعار می‌دهند اگر تمام عالم علیه من شعار دهند و مرگ بر فلانی بگویند برای من در انجام وظیفه ام فرق نمی‌کند.

وی با بیان اینکه در این ایام در جامعه با مشکلاتی مواجه بودیم، اظهار داشت: وظیفه ما به عنوان دولت و همچنین خود مردم، حل مشکلات در کنار هم است. بخش اعظم این مشکلات پیچیده مربوط به فرد یا قوه خاصی نیست.

رئیس جمهور ادامه داد: عمده مشکلاتی که به صورت پیچیده مشاهده می‌کنیم و ماه‌ها است با آن درگیریم، مربوط به کرونا است که ممکن است تا ماه‌ها نیز ادامه داشته باشد. مشکل دیگر نیز مربوط به تحریم است که از اواخر ۹۶ و اوایل سال ۹۷ علیه کشورمان اعمال شده و ما در این مدت سه سال به خوبی با آن مقاومت کردیم.

روحانی با بیان اینکه کشوری که با این دو مشکل بزرگ و طاقت فرسا روبرو است، مشکلاتی هم خواهد داشت، تاکید کرد: باید این مشکلات را به خوبی تحلیل کنیم تا بدانیم از کجا نشئت می‌گیرد و راه حل آن را با کمک همدیگر بیابم. اگر دولت جدیدی بودیم، ما همان دولتی هستیم که در سال ۹۵ بیشترین رشد اقتصادی را در جهان داشتیم، تورم ما تک رقمی و تراز تجاری ما مثبت بود و صادرات غیرنفتی ما بیش از واردات بود.

وی با بیان اینکه این فشار یک فشار عادی نیست، گفت: این فشار برای شکستن دولت و به زانو درآوردن ملت بود. کار بزرگ را ملت ما کردند که مقاومت کرده و همه جا ایستادگی کردند و رهبری که همه جا هدایت کردند. دولت به سهم خود کار کرده است و من در این ۶ ماه اخیر روز استراحتی را در میان مسئولان کشور ندیدم و همه شبانه روز در حال کار و فعالیت هستند و تعطیلات نمی‌شناسند و همه روزها و ساعات، ساعت کاری مسئولان است.

رئیس جمهور تاکید کرد: ما تا دقیقه آخر، با همان روحیه ساعت اول، کار و فداکاری خواهیم کرد. کار کردن برای این مردم افتخار است و این افتخار ما است که گره‌ای از مشکلات آنها باز طرحی را به ثمر برسانیم.

روحانی تصریح کرد: من می‌دانم که مردم ما مشکلاتی دارند و قیمت‌ها در نوسان بوده و این افزایش قیمت‌ها، مردم را آزار می‌دهند. هر روز موضوعی مردم را آزار می‌دهند. این مشکلات هر چند سخت است اما قدرت عبور از آن را داریم.

وی اظهار داشت: شرایطی که در اسفند و فروردین داشتیم، شرایط بسیار سخت بود. صادرات و واردات قطع شده بود، مرزها بسته بود و همه در نگرانی کرونا بودند. شرایط در اردیبهشت و مخصوصاً خرداد بهتر شد و با دو ماه قبل، قابل مقایسه نیست.

رئیس جمهور اضافه کرد: فشاری که امروز مردم می‌بینند، عمدتاً برای همان دو ماه قبل است و با گشایش‌هایی که ایجاد شده و به تدریج هم خواهد شد، مشکلات حل می‌شود.

روحانی گفت: خوشبختانه صادرات نفتی و غیرنفتی ما در خرداد با اردیبهشت بسیار متفاوت است و حتی صادرات ما در اردیبهشت با اسفند و فروردین متفاوت است. مطمئن هستم بانک مرکزی ما قادر به حل مشکل ارز است. واقعیت این بحث‌ها بخشی مربوط به مشکلات دو ماه قبل بوده و بخشی نیز مربوط به جنگ روانی و تبلیغات علیه کشور است که دست به دست هم داده است. شرایط ما به تدریج به سمت شرایط بهتر می‌رویم.

وی با بیان اینکه صادر کنندگان ما باید دو کار عمده انجام دهند، گفت: اولاً باید صادرات را افزایش دهند و دولت تلاش می‌کند تا موانع را بردارد. من شاهدم که دولت صادرکنندگان را یاری می‌کند. بخش اقتصادی ما در حال کار است تا گشایش ایجاد شود و کالای بیشتری صادر کنیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه ما کالای بیشتری صادر کردیم و در اردیبهشت و خرداد شرایط با زمان مشابه سال گذشته متفاوت است، گفت: در عین حال صادرکنندگان باید بدانند که این ارز برای دولت است. آنهایی که ارز را به خارج فرستادند، با مهندسین و کارگرانی این کار را کردند که مدارس و دانشگاه‌های ما آنها را پرورش داده، با انرژی یارانه‌ای، وسایل حمل و نقلی که یارانه دریافت کرده و کارگرانی که از دولت یارانه دریافت می‌کردند، این صادرات انجام شده است از این رو بخش بزرگ کار به عهده دولت بوده است. فتوای امام راحل هم این بود که ارز برای دولت بوده و قیمت هم از آن دولت است. بنابراین ما مالک ارز هستیم.

روحانی افزود: اگر مقررات کشور این بوده که ارز صادراتی باید برگردد، باید ارز را طبق قانون بازگرداند. اگر کسی تخلف کرده و بخواهد سواستفاده کند، هم دولت و هم قوه قضائیه اقدام می‌کنند. بانک مرکزی هم اسامی را اعلام خواهد کرد.

وی با بیان اینکه ما نمی‌گذاریم کسی سواستفاده کند، تاکید کرد: البته باید بگویم آنهایی که صادرات غیرنفتی می‌کنند مجاهده می‌کنند، اما نباید این ارج ضایع شود. ما نمی‌گذاریم در شرایطی که مردم تخت فشار هستند، عده‌ای بخواهند سواستفاده کنند.

رئیس جمهور تاکید کرد: ما می‌خواهیم این ارج ضایع نشده و سر موقع این ارز به کشور بازگردد. اگر ارزی که صادر می‌شود، برگردد، ما مشکل اقتصادی نخواهیم داشت. ما تا پایان سال بیش از ۴۰ و ۴۱ میلیارد دلار صادرات غیرنفتی خواهیم داشت که واردات ما را تامین می‌کند. البته ما به غیر از صادرات غیرنفتی درآمدهای دیگری نیز داریم. ما در تامین کالاهای اساسی مشکل نداریم و آنچه نیاز است را تامین می‌کنیم. مردم هم باید بدانند که دولت مصمم به کنترل شرایط است.

روحانی با بیان اینکه دیگر نگرانی مردم بحث قیمت مسکن و اجاره بها است، گفت: دولت در این زمینه نمی‌تواند بی تفاوت بوده و ساکت باشد و از همین رو جلساتی در دولت تشکیل شده و پیشنهادها در همین روزها تکمیل خواهد شد. اگر این پیشنهادها تا اوایل هفته آماده شود، در جلسه کرونای هفته بعد آن را تصویب خواهیم کرد و به مردم کمک خواهد شد.

وی با بیان اینکه در زمینه تامین مسکن نیز راه حل اساسی این است که همه برای تولید مسکن مشارکت کنند، گفت: همه وزارتخانه‌ها، دستگاه‌ها، شرکت‌ها، نیروهای مسلح و هر کسی زمین در اختیار دارد باید در اختیار وزارت مسکن قرار دهد.

رئیس جمهور تاکید کرد: تمام دستگاه‌ها، نهادها، نیروهای مسلح و هر که زمین در اختیار دارد اگر نیاز آنی و فوری ندارد این زمین را باید در اختیار وزارت مسکن قرار دهند. اگر برای آینده نیاز دارد این نیار را ما تامین خواهیم کرد، البته من خوشحالم در طول این دو سال که سیل و زلزله بود و مسکن مردم صدمه دید، ۲۰۰ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی ما تخریب شد یا آسیب جدی دید که الحمدلله همه این مسکن‌ها بازسازی شده است.

روحانی گفت: یک میلیون و سیصد هزار واحد مسکونی نیمه تمامی که کنار گذاشته شده بود و هیچ امکاناتی هم نداشت وزارت مسکن ما آنها را تکمیل کرد و آب، گاز، برق و جاده را در اختیار آنها قرار داد.

وی افزود: این روزها وزارت مسکن قراردادی را برای ساخت ۲۰ هزار مسکن امضا کرد که البته در همه شهرستانها هم این طرح در حال پیگیری است. مردم شاهد باشند که ما زمین را رایگان و یا با قیمت خیلی ناچیز در اختیار کسانی قرار می‌دهیم که می‌توانند مسکن بسازند و آن را به قیمت ارزان در اختیار مردم قرار دهند. بانک‌ها در این زمینه مسئولیت سنگینی دارند و باید وارد عمل شوند برای آنکه ما بتوانیم از مسئله مسکن عبور کنیم.

رئیس جمهور تاکید کرد: دولت امکاناتی دارد که اگر در اختیار قرار بگیرد شرایط کشور عوض می‌شود. مردم و نهادهای خصوصی هم امکاناتی دارند که باید در اختیار دولت قرار دهند. دولت زمین فراوانی در اختیار دارد و منظور من از دولت دستگاه‌های اجرایی، نیروهای مسلح و شرکت‌های وابسته است که زمین‌های اضافه فراوانی دارند که می‌توانند آنها را برای ساخت مسکن ارزان قیمت در اختیار داوطلبان قرار داهند تا قیمت امروز مسکن که به ناروا به مردم فشار وارد می‌کند بشکند.

روحانی با بیان اینکه امکان دیگر دولت سهام بنگاه‌های اقتصادی دولت است، اظهار داشت: دولت به معنای عام کلمه یعنی سهام بانک‌ها، سهام شرکت‌های دولتی، سهام شرکت‌هایی که به نحوی متعلق به نیروهای مسلح است و… که باید به میدان بیایند و سهام خود را عرضه کنند. ما باید بورس را محکم و مستحکم نگه داریم.

وی تاکید کرد: امروز بزرگترین مسئولیت وزارت اقتصاد در کنار سایر مسئولیت‌هایش مسئله تقویت و حفاظت از بورس است و باید سهام‌ها عرضه شود. همه دستگاه‌ها باید سهام جدید عرضه کنند و امروز شرایط خوبی پیدا شده تا هم مردم بهره ببرند و هم دولت از بنگاه داری فاصله بگیرد.

رئیس جمهور با بیان اینکه سرمایه سومی که دولت دارد، طرح‌های نیمه تمام است، گفت: طرح‌های نیمه تمام فراوانی در سراسر کشور داریم که نه این دولت می‌تواند همه آنها را تمام کند و نه دولت بعد. آنها باید به مردم واگذار شود و ما هم از نظر مقرراتی امکانات لازم را در اختیار گذاشتیم و باز هم اگر چیزی لازم باشد ما حمایت می‌کنیم.

روحانی اضافه کرد: سازمان برنامه و بودجه و همه دستگاه‌ها و استانداران کمک کنند تا این طرح‌ها نیمه تمام با قیمت مناسب و ارزان در اختیار مردم قرار بگیرد. کسانی که بتواند به ما قول بدهند که در یک زمان مشخص این پروژه‌ها را تکمیل می‌کنند این طرح‌ها به آنها واگذار می‌شود که در این صورت هم باعث اشتغال و هم باعث رونق خواهد شد.

وی افزود: سرمایه دیگری که ما داریم معادن است. برخی زا معادن ما امروز می‌تواند احیا شود و احیای این معادن می‌تواند مردم را مشغول به کار کند که این یک سرمایه بزرگی در اختیار ماست.

رئیس جمهور با بیان اینکه یکی از رسالت‌های مهم وزارت صمت احیای معادن است، افزود: صادرات باید تسهیل شود و مدیریت ما باید کارآمد باشد. دولت گاهی با چرخاندن قلم می‌تواند مشکلات را حل کند. گاهی یک ماده، یک تبصره و یا یک ابلاغیه و مصوبه می‌تواند یک گره را باز کند. امروز دولت الکترونیک می‌تواند گره گشای بسیاری از مسائل مردم باشد.

روحانی گفت: مردم یک مجوز می‌خواهند، چقدر طول می‌کشد؟ ما در همین جلسه اخیر دولت الکترونیک در هفته گذشته به این نتیجه رسیدیم که برخی از کارهایی که اخذ مجوز آن ۵۰ تا ۶۰ روز طول می‌کشد را می‌توان در عرض یک هفته انجام داد. به عنوان نمونه استعلام برای یک شغل یا یک فعالیت صنفی در نیروی انتظامی گاهی دو ماه طول می‌کشد.

وی با بیان اینکه ما متوجه شدیم که به جای ۵۶ روز، کار را می‌توان در ۴ روز انجام داد، گفت: این خیلی مهم است کسی که می‌خواهد کاری را آغاز کند به جای دو ماه طی ۴ یا ۵ روز کار او انجام شود. دولت الکترونیک می‌تواند خدمات را تسهیل کند و اقتصاد را به حرکت در بیاورد.

رئیس جمهور خطاب به مردم، گفت: مردم بدانند که دولت دست روی دست نگذاشته و فعالیت می‌کند و شما هم ما را یاری کنید تا بتوانیم بر مشکلات غلبه کنیم و تا پایان سال با وجود مشکلات، پروژه‌های فراوانی را افتتاح می‌کنیم. البته در این مدت چند ماه سال جدید نیز ۳ سد، ۴ پالایشگاه و ۴ نیروگاه و همچنین ۴ تصفیه خانه را افتتاح کردیم و به زودی شاهد افتتاح پتروشیمی‌ها و جاده و راه خواهید بود.

روحانی با اشاره به گذارش وزیر بهداشت و درمان در جلسه امروز هیئت دولت، افزود: وزیر بهداشت گزارش خوشحال‌کننده به من داد که بر اساس آن استان‌هایی مانند بوشهر، آذربایجان غربی و شرقی، هرمزگان و کردستان که وضعیت قرمز بود فعالیت پزشکان و فعالان عرصه بهداشت موثر بوده و از هفته آینده شاهد افت شدت درگیری بیماری در این استان‌ها خواهید بود، البته مردم باید در این مسیر ما را یاری و دستورالعمل‌های پزشکی را رعایت کنند تا بتوانیم به تدریج از فشار این بیماری بر مردم فاصله بگیریم.

وی با بیان اینکه ضریب جیبی نشان دهنده عدالت در جامعه است، گفت: ضریب جینی در سال ۹۷، ۳۹ بوده و در سال ۹۸ به ۳۸ رسید که نشان می‌دهد شرایط زندگی با وجود تحریم‌ها بهتر شده است، در خصوص هزینه ثروتمندترین افراد به نسبت فقیر ترین افراد در سال ۹۷ بیش از ۱۲ برابر بوده و در سال ۹۸ به بیش از ۱۱ برابر کاهش یافته است و در روستاها هم کاهش پیدا کرده است، پس از لحاظ عدالت با وجود تحریم‌ها بهتر شده است.

رئیس جمهور همچنین با اشاره به قطعنامه اخیر شورای حکام علیه ایران، گفت: به کشورهای اروپایی هشدار می‌دهیم؛ تا کنون رفتار ما با آژانس رفتاری دوستانه و قانونی بود و همواره با آنها همکاری می‌کردیم و آنها به صورت روزمره بازرسان شان در کشور ما حضور داشتند و مکان‌هایی که دوست داشتند را بازدید می‌کردند و در ۱۶ گزارش نیز اعلام کرده که ایران همواره پایبند بوده و همکاری می‌کند، اما در این اواخر آمریکا و رژیم صهیونیستی بر آژانس بین المللی انرژی اتمی فشار آورده‌اند و ما می‌ترسیم که این شیادان آژانس را آلوده کنند.

روحانی ادامه داد: آمریکا و رژیم صهیونیستی، آژانس را که باید همواره گزارش‌های صحیح و دقیق ارائه دهد وادار به نبش قبر کرده‌اند، کار آژانس نظارت بر فعالیت‌های هسته‌ای کشور هاست، اما آمریکا و رژیم صهیونیستی دارند آژانس بین المللی انرژی اتمی را از مسیر قانونی خود خارج می‌کند ما هر وقت بخواهیم پاسخ قاطعی به این گونه رفتار می‌دهیم.

وی مبنای کار ایران را همکاری با آژانس بین المللی انرژی اتمی دانست و گفت: ما همکاری خود را با آژانس حفظ می‌کنیم اما آنها نیز باید توجه داشته باشند که از مسیر قانونی منحرف نشود. از طرف دیگر اروپایی‌ها که شرمنده ما هستند بخصوص آنکه از سال ۹۷ تاکنون که بسیار شرمنده ما هستند، آنها به وظایف قانونی و تعهدات خودشان قبل و بعد از خروج آمریکا از برجام عمل نکردند آنها تلفنی و حضوری از ما عذرخواهی می‌کنند که نتوانستند به وظایفشان عمل کنند اما در یک شرایطی که رژیم صهیونیستی و آمریکا پیش آوردن آنها نیز وارد شده و خود را آلوده می‌کنند.

رئیس جمهور گفت: در این ماجرا کشور روسیه و چین بسیار خوب و قاطعانه عمل کرده و زیر بار فشار آمریکا نرفتند، توقع ما این است که اروپا نیز زیر بار فشار آمریکا نرود و آژانس نیز استقلال خود را حفظ کند. این آقای جدیدی که مسئولیت آژانس را بر عهده گرفته باید بداند که آبروی آژانس برای نظام بین الملل بسیار اهمیت دارد البته ما حاضریم برای حفظ این آبرو با آنها همکاری کنیم.

روحانی با بیان اینکه ایران همچنان آماده است نظارت‌های قانونی آژانس را بپذیرد و با آنها همکاری تنگ و تنگنا داشته باشد، گفت: مقامات آمریکایی می‌گویند چرا ایرانی‌ها منتظره انتخابات آتی این کشور هستند، ما می‌گوییم که ما معطل هیچ چیزی نیستیم و همیشه آماده‌ایم تا هر لحظه‌ای که آمریکا اعلام کند به قانون و مقررات سازمان ملل برگشته و به تعهدات خود در برجام برگردد و اعلام کنند که کنگره و کاخ سفید آمریکا مصمم شده‌اند از مسیر اشتباهی که پیش رو گرفتن باز گردنند و به جمع ۵+۱ بر گردند همان لحظه ایران آماده است.

وی با بیان اینکه تصمیم ما واضح و آشکار است، تاکید کرد: آنها باید تسلیم قانون شوند و از ما عذرخواهی کنند و صدمه‌ای که ملت ایران زدند را جبران کنند ما مشکلی نداریم و آنها مشکل دارند آنها میز مذاکره را از بین بردند، آنها به ملت ایران ظلم کردند عذرخواهی از ملت ایران جبران خسارت و بازگشت به مقررات می‌تواند راه حل باشد.

رئیس جمهور با بیان اینکه ما می‌دانیم این تعارفات بی اساس حرافی است، گفت: به دلیل انتخابات و گرفتاری که آن‌ها امروز درگیر آن هستند این سخنان را مطرح می کنند و اگر دروغ نمی‌گویند از ملت ایران عذرخواهی کنند و به قانون برگردند و خواهند دید که دولت و ملت ایران همواره در چارچوب عدالت انصاف قانون و مقررات بین المللی حرکت کرده و باز هم این چنین خواهد بود.

  • منبع خبر : مهر