استاندار آذربایجان شرقی بر تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران به مردم و نسل جوان توسط نهادهای فرهنگی و مذهبی تأکید کرد.

به گزارش شرح آنلاین به نقل از خبرگزاری مهر، محمدرضا پورمحمدی امروز در دیدار مدیرکل و معاونان اداره کل تبلیغات اسلامی استان با وی به مناسبت سالگرد تأسیس این سازمان گفت: سازمان تبلیغات اسلامی نقش بسیار مهمی در شکل‌دهی باورها و اعتقادات مذهبی مردم و بخصوص جوانان دارد.

وی با تاکید بر اهمیت استفاده از روش‌های نوین و بسترهایی همچون فضای مجازی برای تبلیغ مذهبی و دینی برای نسل جدید، خاطرنشان کرد: در صورت غفلت از چنین موضوعاتی، دشمنان به راحتی می‌توانند جوانان و حتی کودکان ما را گمراه کنند.

وی با ابراز رضایت از عملکرد اداره کل تبلیغات اسلامی استان، ادامه داد: تبلیغات اسلامی از جمله سازمان‌هایی است که وظایف خود را با باور و اعتقاد کامل انجام داده و به دور از فعالیت‌های کلیشه‌ای، سعی در پیشبرد فعالیت‌های دینی و مذهبی در جامعه دارد.

استاندار آذربایجان شرقی در ادامه گفت: توجه به نیازهای روز جامعه و لزوم تطبیق آن با آموزه‌های دینی، از جمله موضوعاتی است که اداره کل تبلیغات اسلامی استان توانسته در این زمینه عملکرد بسیار خوبی داشته باشد.

پورمحمدی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی به نسل جدید، اظهار داشت: متأسفانه تاکنون آن چنان که باید و شاید به تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی در جامعه توجهی نشده و باید خلاء موجود در این زمینه توسط نهادهای مذهبی و فرهنگی همچون تبلیغات اسلامی پر شود.

وی به مشارکت بی‌نظیر مردم و بخصوص هیأت‌های مذهبی استان در طرح‌هایی همچون مساوات و کمک به محرومان در ایام کرونا اشاره کرد و گفت: هیأت‌های مذهبی و بسیاری از تشکل‌های مردمی در این ایام نه تنها تعطیل نشدند، بلکه به درستی وظایف خود را تشخیص داده و به حمایت از اقشار ضعیف و کم درآمد روی آوردند.

وی ادامه داد: به اذعان تمامی دوستان و دشمنان، مدیریت بیماری کرونا در ایران بسیار بهتر از سایر کشورها بود که اعلام این موضوع از سوی سازمان بهداشت جهانی نیز گواهی بر عملکرد بسیار خوب ایران اسلامی در مواجهه با بیماری منحوس کرونا است.

وی همچنین خواستار اتخاذ تدابیر مناسب و برنامه ریزی های عملیاتی برای مشارکت دادن مردم در تبلیغات و فرهنگ سازی های دینی شد.

حجت الاسلام حسن شعبانی، مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی نیز در این جلسه با ارائه گزارشی از عملکرد یک‌ساله این اداره کل، مردمی کردن تبلیغ را اصلی ترین رویکرد برنامه‌های آن اعلام کرد و گفت: معتقدیم که برای تأثیرگذاری و موفقیت در برنامه‌های مذهبی و دینی، باید همواره در کنار مردم و در بطن زندگی مردم بوده و از توان آنها برای تحقق و افزایش بهره وری فعالیت‌های خود استفاده کنیم.

  • منبع خبر : مهر