پخش زنده ایران فرانسه

اطلاعات بیشتر
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
true
false
اردوغان

به گزارش شرح آنلاین به نقل از آناتولی در روز شنبه، رجب طیب اردوغان، در مراسم افتتاح یک کارخانه در شهر مانیسا با اشاره به اینکه هیچ یک از سرمایه‌گذارانی که به ترکیه اعتماد کرده‌اند تاکنون پشیمان نشده و نخواهند شد، گفت: با وجود بی ثباتی های موجود در اطراف این کشور ، تر کیه کماکان مکانی امن برای سرمایه گزاران بین المللی است.

وی، ترکیه را از نظر سرمایه گذاری یکی از امن ترین و لیبرال ترین کشورهای جهان دانست و افزود: نحوه تعامل ترکیه با شرکت‌های بین‌المللی خارجی که به ظرفیت‌های کشورمان ایمان دارند همانند تعاملی است که با شرکت‌های داخلی داریم.

رئیس جمهور ترکیه یادآورشد: ‘ترکیه بعد از این نیز تحت هر شرایطی از دموکراسی، ارجحیت به قانون و اقتصاد مبتنی بر بازار آزاد صرف‌نظر نخواهد کرد و به توسعه اقتصادی خود ادامه خواهد داد.

وی افزود: پس از پاکسازی جنوب شرق کشور از تروریست ها نیز سرمایه گزاران داخلی و جهانی روانه آنجا خواهند شد و آن روزها را خواهیم دید و هیچ نشانه‌ای از تروریست ها باقی نخواهند ماند.

اردوغان تصریح کرد: مطمئن باشید هر کشور دیگری اگر تنها در معرض چند مورد از حملاتی که در 6-5 سال اخیر علیه کشورمان شده قرار می گرفت، هم به لحاظ اجتماعی و هم از نظر اقتصادی در آستانه فرپاشی قرار می گرفت.

به گفته وی، مجموع صادرات تر کیه در سال گذشته به 168.1 میلیارد دلار رسید و این میزان در سال جاری از 200 میلیارد دلار خواهد گذشت.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد