تبریز- نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی از تقویت قدرت دفاعی ایران خبر داد و گفت: دکترین نظامی در ایران رعایت می‌شود و بر اساس برنامه‌ها پیش می‌رویم.

به گزارش شرح آنلاین به نقل از خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم عصر امروز در جمع خبرنگاران در تبریز با اشاره به اینکه بازار مناسبی برای صنایع نظامی وجود دارد، افزود: با رعایت مبانی دینی و شرعی فروش سلاح به کشورهایی که در فهرست مشتریان ایران هستند در دستور کار قرار می‌گیرد.

وی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران در بخش صنایع کوچک و میانی و راهبردی به خودکفایی رسیده ادامه داد: قدرت دفاعی ایران علاوه بر بازدارندگی نظامی، دستاوردها و گشایش‌های مهم اقتصادی دارد و باید در بخش هوایی و دریایی نیز بسته صنایع دفاعی تکمیل شود.

امام جمعه تبریز سپس به تأثیر پیروی بایدن یا ترامپ در انتخابات آمریکا بر روی قدرت نظامی ایران اشاره داشت و گفت: آمریکا چه با ترامپ و چه با بایدن اقتدار نظامی ایران را تحمل نمی‌کند.

آل هاشم با بیان اینکه رئیس جمهور بعدی آمریکا در صدد کاهش تلخی شکست پایان تحریم تسلیحاتی خواهد بود، افزود: پایان تحریم تسلیحاتی ثمره گفتمان مقاومت است و این شکست آمریکا در مقابله با ایران در پیش چشم دوستان انقلاب و آزادی خواهان جهان است.

  • منبع خبر : مهر